Siadamy i jemy, czyli kilka prostych wskazówek jak nauczyć dziecko jeść.

   Pamiętaj, aby jak najwięcej czasu poświęcać na posiłki z dzieckiem. Przecież to jeden z elementów, który powoduje, że jesteście bliżej siebie, więc warto rozbudować Wasze więzi rodzinne relacji rodzic-dziecko. Mamy dla Was kilka wskazówek, które mogą Wam się przydać:

        1.  Usiądź wygodnie z dzieckiem, przy stole, wyłącz radio, bądź telewizor, aby nic Was

              nie rozpraszało podczas  jedzenia.

  1. Dobrze, by było gdybyś też miał/a nałożone jedzenie na talerz , aby dziecko widziało, że też jesz-lepiej to działa na jego psychikę i chęć jedzenia, bo w końcu widzi, że ty też to jesz.

  2. Wiedz, że musisz wprowadzić zasadę jedzenia posiłków o stałych porach. Pozwól, aby Twój Skarb zjadł do końca-nie pospieszaj go w jedzeniu, bo po prostu nie zje.

  3. Nie możesz pozwolić na to, aby dziecko między posiłkami podjadało-bo będzie marudziło przy głównym daniu, że nie ma ochoty jeść bo się najadło, więc warto „przegłodzić” trochę dziecko, aby zjadło coś porządnego w całości.

  4. Weź dziecko ze sobą do kuchni, niech zobaczy jak krok po kroku przygotowuję się potrawy, z czasem pozwalaj mu pomóc sobie w kuchni- to przyczyni się do tego, że Twoje dziecko będzie chciało jeść to co razem z Tobą przyrządziło.

  5. Musisz zadbać o rozwój swojego dziecka, na etapie trzeciego roku życia zrezygnuj z podawania mu napoi w butelce, niech dziecko się uczy .

   Wyżej wymienione wskazówki to tylko cząstka tego, co tak naprawdę trzeba z siebie dać, liczy się również silna wola i upór w stosunku do naszego dziecka! 

M.

Comments are closed.