Pamiętaj!Przed zajściem w ciążę musisz zadbać o swoje zdrowie!

Przed ciążą…
Przed zajściem w ciąże musisz zadbać o swoje zdrowie, w szczególności o sposób odżywiania oraz kondycje fizyczną. Te elementy mają znaczący wpływ na rozwój Twojego dziecka. Również ojciec musi zadbać o swój stan zdrowia, bo jakość spermy też ma znaczący wpływ na zapłodnienie. Dbając o swoje zdrowie, rodzice dziecka zapewniają dobry start dziecku w życiu zdrowotnym.
arganowy-olejek-na-rozstepy-w-ciazy

Podstawowe błędy, które utrudniają zajście w ciąże… 
Zajście w ciąże może utrudnić:
-stres
-nadmierne spożywanie alkoholu
-otyłość
-niedobór składników odżywczych

 

ciaza

 

Kiedy zacząć przygotowywać się do ciąży?
O swoje zdrowie musimy zadbać co najmniej 3-4 miesiące przed zajściem w ciąże! Wprowadzając zmiany w swojej diecie, ograniczając spożywanie alkoholu, rzucając palenie zwiększasz uzyskanie zdrowego płodu, a co za tym idzie-zdrowego potomstwa!
 

O tym musisz pamiętać!
Pamiętać należy również o przyjmowaniu odpowiednich ilości kwasu foliowego przez kobietę 0,4 mg/dobę w ciąży , niedobór w/w kwasu może spowodować wady rozwojowe w łonie matki. Szczególną uwagę należy zwrócić na kilka podstawowych składników mineralnych, m. in.: żelazo, które zapobiega poronieniom;mangan regulujący owulację i hormony płciowe; cynk, którego rola polega na regulacji cyklów miesiączkowych, jest również istotny w podziałach komórkowych i produkcji komórek jajowych oraz wpływa korzystnie na męską płodność (żywotność plemników i produkcję nasienia); selen, którego niedobór może być przyczyną zmniejszenia ilości plemników. Przyszli rodzice powinni spożywać dużo produktów bogatych w witaminę C, gdyż ułatwia ona wchłanianie większości wyżej wymienionych składników mineralnych.
                                        A My Drodzy Rodzice, życzymy Wam owocnych efektów starań! 

M.

Comments are closed.