O czym warto pamiętać, wybierając się nad wodę?

 

   Wakacje się zaczęły, słońce za oknem całe promienieje, więc z pewnością ¾ z Was wybierze się na rodzinny wypad nad wodę!

   Jak wiemy woda jest żywiołem nieprzezwyciężonym, więc musimy zachować szczególną ostrożność, gdy znajdujemy się w jej pobliżu.

   Poniżej przedstawiamy wskazówki, z których warto skorzystać, aby dobrze się wybawić nad wodą, odpocząć i zaczerpnąć świeżego powietrza.

Retro-Summer-Hat-Sea

1. Sprawdźcie podłoże w wodzie-podejdź i sprawdź, czy miejsce w którym jesteście ma łagodne zejście do wody. Unikaj spadów! Grozi to kalectwem, a nawet śmiercią!

2. Nasmarujcie swoje ciała kremem, dla dzieci kremy z najwyższym filtrem 50+(najlepiej z mineralnym, a nie chemicznym). Co najmniej 30 minut przed wyjściem na słońce nasmaruj dokładnie skórę dziecka, czynność tą powtarzaj średnio co 2 godziny, jak i również po każdorazowym wyjściu dziecka z wody.

3. Zadbaj o to, abyście mieli nakrycie na głowę(czapkę, kapelusz, chustę). Najlepiej ulokujcie się w cieniu, przecież tam też docierają promienie słoneczne i zmniejszy to prawdopodobieństwo udarów, bądź poparzeń.

4. Pamiętaj, aby nałożyć dziecku obuwie plażowe, aby nic mu się nie wbiło to stopy, albo nie poparzyło kończyn dolnych.

5. Pamiętaj o apteczce-niby wybieramy się aby odpocząć, ale lepiej mieć w zapasie wyposażoną apteczkę. Wystarczy większy kamień,patyk i możemy się skaleczyć.

_73496419_holiday2

   Ważną rzeczą, o której musisz koniecznie pamiętać, to naucz swoje dziecko adresu!!!

   Tak wiemy, każdy rodzic, nie spuszcza oka ze swojego dziecka-bynajmniej takie są zapewnienia, ale wystarczy jedna drobna chwila nie uwagi i dziecka może przy nas już nie być, bo zobaczył coś interesującego w oddali.

   Dobrze by było gdybyście mieli przy sobie kamizelkę dla dziecka z kołnierzem i żeby miało ją nałożoną podczas wchodzenia z Wami do wody.

   Również ostrzegamy, że pomiędzy godziną 12-14 w dni upalne nie wychodzimy wprost na słońce, a nawet na dwór, tym bardziej z dzieckiem.

Lepiej zachować szczególną ostrożność i miło z radością spędzić rodzinnie czas, prawda?

M.


 

Comments are closed.