Nasze błędy, które powodują, że nasze dziecko kłamie.

Bycie rodzicem na ogół wydaje się być proste i naturalne, ale jednak jest bardzo trudne, bo jak wychować potomstwo na ludzi zdrowych, szczęśliwych i zdolnych?

Wielu z Nas(rodziców) jest zajęta codziennymi sprawami, co sprawia, że nie zwracamy bacznie uwagi na wychowanie swojego dziecka. Wiele z Nas próbuje dobrze wychować, pomóc,poradzić dziecku, ale nie zawsze daje to zamierzony efekt, bo może robimy, bądź mówimy coś, co jest błędne?

parents-who-discipline-their-children
Przedstawiamy Wam poniżej kilka błędów wychowawczych:

1. Wpajanie dziecku błędnych przekonań już od najmłodszych lat- niestety, źle to wpływa na wychowanie i rozwój dziecka, wmawianie dziecku treści: Musisz być najlepszy, popełnianie błędów jest złe, wszyscy muszą Cię lubić, musisz się wykształcić i mieć dobrą pracę.

2. Prowokowanie do złego zachowania- każde dziecko jak wiemy lubi być zauważone, ale wpajanie dziecku, żeby chwalił się tylko dobrymi uczynkami niestety jest błędne i przekłada się to negatywnie na życie dorosłe, gdyż będzie skłonne do kłamstw.

3. Brak konsekwencji-rodzice na co dzień mają dużo stresu, denerwują się, spieszą wszędzie, przez co zaniedbują nakazanie konsekwencji dziecku, jeśli zrobi coś źle. Z braku czasu, sił nie wyciągają skutków i wniosków z zachowania dziecka co jest błędne. Bo wtedy dziecko uważa, że wszystko mu się należy i „cały świat należy do niego”.

4. Nie pozwalamy dziecku, zrobić rzeczy, które z Naszego punktu widzenia, wydają się być dla Niego za trudne-Wmawianie dziecku, że zrobi się coś za niego, bo zrobi sobie krzywdę, jest złe, bo powoduję, że w życiu dorosłym Naszemu dziecku będzie ciężko, w końcu będzie musiało zrobić jakąś rzecz samemu, na co poświęci dużo czasu i z pewnością nie wykona jej dobrze, bądź będzie próbowała „zgonić” obowiązek na kogoś innego.

5. My kontra rodzinie-wpajanie dziecku, że jak będziemy u rodziny to masz mówić „ pochwal się dziadkom jaki jesteś zdolny;pochwal się co zrobiłeś dobrego; co Ci tatuś i mamusia kupili…”Takie zachowanie powoduje kłamstwo w życiu Naszego dziecka i będzie ono miało niestety skłonności do wyolbrzymiania i zakłamania.

parents

Powyższe zasady świadczą o Naszym negatywnym zachowaniu w stosunku do dzieci, co przekłada się w sposób nienależyty na ich życie w społeczeństwie. Jak badania wykazują, niestety pierwszych kłamstewek uczymy się od rodziców.

A czy wy Drodzy Rodzice stosujecie powyższe błędy? Jakie macie sposoby na wychowanie należyte dziecka? Czekamy na Wasze opinie!

 

 

 

M.

Comments are closed.