Na pochmurne, zimne dni-masa solna jest najlepsza!

Lepienie z masy solnej było znane już w czasach starożytności. Poprzez lepienie różnych „figur” Rzymianie, Egipcjanie, Grecy składali hołd bóstwom. W XIX wieku sztuka z masy solnej zaczęła być modna w Europie Zachodniej. Masę solną przeznaczano do celów ozdobnych np. jako ozdoby choinkowe, czy dekoracje do wnętrz. Natomiast dziś masa solna znajduje szerokie zastosowanie, które przede wszystkim rozwija zdolności manualne, jak i pamięciowe. Z masy solnej możemy tworzyć ramki do zdjęć, figurki na meble oraz to, na co nasza kreatywność Nam pozwoli.

masa-solna-e1354013032268

Dlatego warto wziąć do ręki mąkę, sól i do miski wody, abyśmy się mogli cieszyć z tego, że Nasze dzieci się rozwijają. Warto też pomyśleć nad farbkami do pomalowania ozdób, foremkami np. do ciast, drucikami(ewentualnie nitkami;w zależności od wieku dziecka), guzikami, nożem(dziecku możemy dać plastikowy) no i przede wszystkim gazetą(chyba, ze chcemy mieć efekty uboczne na szafkach.
Przepis na udaną masę solną jest prosty 50/50 czyli tyle samo mąki jak i soli, dolewając stopniowo wody, aby wyszła Nam jednolita masa.

jablko-z-masy-solnej-02

Suszenie trwa nawet kilka dni, najlepiej suszymy na wolnym powietrzu(w miejscu, które Nam nie będzie sprawiało trudności z Naszymi codziennymi czynnościami, czyli np. na parapecie, szafce).

No i po kilku dniach możemy się cieszyć pięknym rękodziełem!:)

M.

Comments are closed.