Jak będzie wyglądać Twoje dziecko?

download Część z mam już od pierwszych momentów ciąży obgryza paznokcie z ciekawości – zastanawiając się do kogo będzie podobny maluch. Jakie będzie miał włosy, kolor oczu czy też wzrost. Kiedy czas do USG się dłuży a Ty koniecznie chcesz wiedzieć jakie geny przejmie po Tobie dziecko, przeanalizuj informacje przedstawione poniżej. Zawsze możesz też posłużyć się kalkulatorami genetycznymi – ale potraktuj je raczej, jako ciekawostkę niż 100% przesądzenie i wyglądzie noworodka.

KOLOR OCZU

Kwestia, która jest warta poruszenie to przede wszystkim koloru oczu dziecka.Kolor oczu zależy od ilości zawartego w nich barwnika – melaniny, im jest go więcej, tym tęczówka jest ciemniejsza. Rzeczywiście, noworodki często rodzą się z niebieskimi, czasem nawet aż granatowymi oczami, niezależnie od koloru, jaki mają oczy rodziców. Właściwa barwa tęczówki ustala się zazwyczaj do szóstego miesiąca życia, chociaż czasem może to trwać nawet do roku.

PŁEĆ

Niektorzy rodzice niecierpliwie czekają na USG, po którym lekarz poinformuje ich o płci dziecka. Są też tacy, którzy aż do porodu nie chcą poznać tej wiadomości, gdyż lubią niespodzianki. Podobno po wyglądzie brzucha oraz po zachciankach, można poznać czy spodziewamy się chłopca czy też dziewczynki. I tak, szpiczasty brzuch i ochota na słodkie to ponoć dziewczynka w 100%, zaś chłopca możemy poznać gdy mamy brzuchu jak piłeczka i zamiłowanie do kwaśnych i słonych potraw. Dodatkowo, dzieczynki zabierają mamie urodę zaś chłopcy jej dodają. Jednak takie przekonania są często mylące – a potwierdzić to mogą Panie, którym ciąża wibitnie służyła, przepadały za sokiem z ogórków i mają śliczne córeczki.

WYGLĄD TWOJEGO DZIECKA – SPRAWDŹ

Dla niecierpliwych mamy podpowiedź jak spędzić czas, aż do momentu otrzymania rzetelnych, lekarskich informacji. Poniżej przedstawiamy parę stron, które pozwolą spradzić wygląd bobasa – oczywiście z przymrużeniem oka;)

1. Sprawdź kolor oczu: http://www.ciazowy.pl/kalkulator,koloru-oczu.html

2. Sprawdź do kogo będzie podobne: http://dzieci.pl/kalkulator-podobienstwa.html

3.  Sprawdź ile będzie miało wzrostu: http://dzieci.pl/kalkulator-wzrostu-dziecka.html

4.  Sprawdź jakiej będzie płci: http://staraniowy.pl/kalkulatory/kalkulator-plci-dziecka/

Comments are closed.