Kariera, czy dziecko? Co przynosi Nam szczęście?

   Na co dzień stoimy przed trudnym wyborem w wielu sytuacjach życiowych, lecz jedną z najważniejszych decyzji w życiu rodzinnym, jest posiadanie dziecka. Chcemy, aby było, bądź też nie, no ale przecież myślimy również o skutkach jego posiadania, co zmieni się w naszym życiu i co musimy dać z siebie, abyśmy byli szczęśliwą rodziną.

Kariera, czy dziecko? Oto jest pytanie.

   Żyjemy w czasach, gdzie na wszystko nam brakuje czasu i pieniędzy, kiedyś było inaczej. Bo przecież to facet-głowa rodziny pracował, a kobieta zajmowała się domem oraz dziećmi. Dzisiaj wiele kobiet stoi przed trudnym wyborem, bo przecież skąd weźmiemy pieniędzy, żeby wyrosło na godnego w życiu człowieka…No tak, ale przecież z drugiej strony musimy spojrzeć na to, co tak naprawdę daje Nam szczęście w życiu, bo wtedy będziemy odczuwać uczucie spełnienia życiowego. Kobiety możemy podzielić na trzy grupy, te które nie chcą mieć dzieci, bo uważają, że chcą się spełniać zawodowo. Druga grupa to kobiety, które wybierają wychowywanie dziecka i bycie z Nim w każdym momencie jego dorastania. Natomiast kolejna, to Panie, które starają się łączyć wychowywanie dziecka i pracy jednocześnie.

karier_czy_dziecko

Ale czy tak naprawdę wychowywanie dziecka i praca to dobre rozwiązanie?

   Pewnie, że nie. Bo w pierwszych miesiącach życia dziecka będąc na urlopie macierzyńskim jesteśmy przy Nim, ale później kiedy ono Nas tak naprawdę potrzebuje, niestety musimy wracać do pracy i Nasz Skarb trafia pod opiekę niani, babci, cioci czy żłobka. A przecież, skoro godzimy się na dziecko to każdą chwilę chcemy z Nim spędzić. Niestety dziś sytuacja zmusza Nas do prowadzenia życia praca-dziecko. Bo nie dajemy rady finansowo pogodzić wychowywania z utrzymaniem Naszej pociechy. A żeby utrzymać dziecko to pamiętajmy, że potrzebujemy o minimum 30% więcej pieniędzy przeznaczyć na nowego członka w rodzinie!

 

   Więc tak naprawdę decyzja posiadania dziecka jest trudna i wymaga od nas racjonalnego przemyślenia i odpowiedzi sobie na ciężkie pytanie: co tak naprawdę daje Nam rodzinne szczęście? 

 

M.

Comments are closed.