Nastolatek

Jeszcze nie dorosły, ale już nie dziecko. Powinniście o tym pamiętać i być przy nim, nawet wtedy, gdy stanowczo manifestuje swoją rację i podkreśla niezależność.  Bycie nastolatkiem jest ciężkie i należy do najbardziej burzliwych etapów życia. Szkoła, koledzy i wymagania stawiane sobie i przez Was, to góra, na którą nie każdy może się wspiąć, bez pomocy kochających rodziców.

Warto pamiętać, że w tym okresie powinniście zmienić swoje metody wychowawcze, sposób egzekwowania obowiązków. Powinniście nauczyć się siebie od nowa. Pielęgnować tradycje i czas spędzony wspólnie, nawet, gdy dziecko odłącza się, nie chce siedzieć przy jednym stole, to właśnie Wy- rodzicie, dajecie przykład jak należy postępować  i jak się zachowywać w dorosłym życiu. Z czasem i Wasza pociecha to zrozumie a spędzanie czasu z rodzicami zacznie uważać za coś wartościowego i jedynego w swoim rodzaju.

Jesteście rodzicami, musicie być mądrzy i reagować na potrzeby nastolatka. Wziąć pod uwagę, że nie jest już dzieckiem i ma własne sprawy, którymi nie zawsze musi od razu się dzielić.

Wiecie przecież jak trudno być młodym człowiekiem. Sami przez to przechodziliście. Postarajcie się, by ten czas jeszcze Was do siebie zbliżył. Bądźcie mądrzy, kochajcie a na pewno Waszemu dziecku będzie łatwiej wystartować w dorosłe życie. Jednocześnie wymagajcie i dyscyplinujcie, to nic złego a w przyszłości Wasz ukochany maluch Wam za to podziękuje.

Kiedy już nie macie sił, lub kończą się Wam pomysły choćby na urządzenie wnętrz na nastolatka – inspiracje na pewno znajdziecie u nas. Kinder Planeta rośnie wraz z Waszym dzieckiem i zawsze służy radą i pomocą, niezależnie od tego, na jakim etapie rodzicielstwa obecnie jesteście.

 

Comments are closed.