Będę mieszkać z rodzicami i koniec!

  Dziś możemy dostrzec, jak wiele młodych ludzi mieszka z rodzicami tak długo,aż rodzice nie stracą cierpliwości , nawet panuję niechęć do założenia rodziny, bo przecież skąd wziąć pieniądze,  skoro o pracę ciężko,  z drugiej strony,  żeby mieć taką pracę,  aby zarobić,  a się nie narobić. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że powoduje to zacofanie człowieka w społeczeństwieRodzice wręcz krzywdzą przez takie zachowanie swoje dziecko, nie myśląc o skutkach jakie przynosi ich niańczenie.

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Badawczy Millward Brown na zlecenie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej na temat kondycji finansowej młodych,  czyli osób w wieku 18-35 lat, wynika,  że 37 proc. korzysta z finansowego wsparcia rodziców lub rodziny (60 proc. osób w wieku 18-25 lat,  24 proc. w przedziale 26-30 lat i 14 proc. między 31 a 35 rokiem życia).

 

rodzice

 

Dlaczego mieszkamy tak długo z rodzicami ?

1.  Zmusza nas do tego obecna sytuacja materialna(brak pracy, słabo płatna praca, gdzie jedynie możemy uzyskać podwyżkę poziomu 50-100zł).

2.  Przyzwyczajenie, bo przecież mamy ugotowane, posprzątane i wszystko zrobione przez MAMĘ.

3.  Wygodnie, bo nie musimy się martwić o wiele rzeczy, bo rodzice zawsze pomogą.

4. Coraz częściej, chęć bycia singlem,a niechęć do zakładania własnej rodziny, co może wynikać ze strachu, że boimy się zmian.

 

euro

 

Przyczyn mieszkania z rodzicami jest dużo więcej,  ale nie o to chodzi,  abyśmy opierali się na  statystykach, czy szablonowych przyczynach. Warto zwrócić uwagę,  że wszystko zależy tak naprawdę od Nas i od Naszej silnej woli, oraz od tego co jest dla Nas priorytetowe w życiu. Bo dla jednych mieszkanie z rodzicami, jest czymś wymarzonym, natomiast dla innych wręcz nieakceptowalnym zjawiskiem.

 

Nasuwa Nam się jednak myśl, a wręcz pytanie do Was, co wy myślicie o mieszkaniu z rodzicami w dorosłym życiu? Jesteście za, czy przeciw? Dlaczego?

M.

Comments are closed.