8 prostych zabaw,które pomogą Wam miło spędzić czas w podróży!

    Jedziemy na wycieczkę, uruchamiamy kreatywność i spędzamy na zabawie miło czas!
My Wam poradzimy kilka prostych zabaw, w które zaangażujecie nie tylko dzieci, ale również siebie!

best-child-car-seat

  1. Patrz, patrz zwierzątko-zabawa polega na tym, że podczas jazdy samochodem obserwujecie zwierzęta. Może natraficie na jakieś ciekawe zwierzę. Zawsze to sposób na naukę, bo dziecko ćwiczy wtedy spostrzegawczość i poznaję nowe stworzenia.
  2. Patrz samochód koloru czerwonego-na co czekasz?No liczymy, raz dwa. Zabawa polega na liczeniu samochodów załóżmy koloru czerwonego, dziecko wtedy nie tylko pobudza kreatywność w sobie, ale również spostrzegawczość.
  3. Zagrajmy w państwa-miasta-zabawa prosta i każdemu zapewne znana. Potrzebna dla każdego kartka i coś do pisania(długopis, ołówek) rozpisujemy sobie w jednej linijce kolumnowo (państwo,miasto,roślina,zwierzę,rzecz i do tylko chcemy jeszcze), jedna z osób zaczyna w myślach literować alfabet, kolejna mówi stop, na tej literze co zatrzymała się osoba literująca alfabet rozpoczynamy zabawę i uzupełniamy nazwy kolumn rozpoczynając od zadanej Nam literki. Osoba, która uzupełni cały rząd liczy do założonego przez Was czasu, a następnie punktujecie sobie odpowiedzi, wedle wcześniej założonych przez Was reguł(np. Jeśli wasze nazwy w kolumnach się pokryją będziecie punktować po 5 pkt, jeśli inne to 10, a jeśli ktoś z Was nie miał pomysłu i zostawił lukę to 15punkót na konto przeciwnika).
  4. Zabawy paluszkowe: „Warzyła sroczka kaszkę”, „Idzie rak-nieborak”, „Kosi-kosi-łapci”, „Idzie kominiarz po drabinie”-te zabawy wywołują u Waszych pociech uśmiech i chęc powtórzenia jeszcze raz historyjki, bo ja wiecie, albo i nie-dzieciaki lubią rymowanie!
  5. Możecie również zrobić teatrzyk paluszkowy-zabawa polega na tym, że przy pomocy swoich paluszków nadajecie im imiona i się bawicie powodując, że tworzycie sobie historyjkę myślową.
  6. Układanie wierszyków z nazwą miejscowości w której jesteście.
  7. Kamień, papier nożyczki-zabawa prosta, potrzebne są tylko nasze ręce i do dzieła(pamiętajcie wygrywa kamień)!
  8. Wspólne uczenie się nowego wierszyka, piosenki, opowiadanie sobie bajek, bądź niestworzonych wymyślonych na poczekaniu historyjek.

children

    Powyższe gry podróżnicze, łatwe, niewymagające od Nas posiadania niczego więcej prócz kartek,czegoś do pisania, paluszków, własnej kreatywności i myślenia.
Zabawa na pewno będzie radosna i wyjdziecie ze środka transportu z uśmiechem na ustach!

                                                               M.

Comments are closed.