Rozstępy? Stanowczo, mówimy NIE!

Zachodząc w ciąże obawiasz się o swoją skórę, że straci wygląd, jędrność, martwisz się, że już NIGDY nie będziesz tak atrakcyjna, jak przed byciem w stanie błogim.

Wszystko tak naprawdę zależy od Nas, czy pozwolimy na to, aby rozstępy dopadły i Nas. Przecież wystarczy naprawdę chwila dziennie, abyśmy nie doczekali się niepożądanych efektów jakimi są rozstępy!

Ponad 90 procent kobiet po ciąży czuję się nieatrakcyjna i narzeka na swoje ciało ze względu na rozstępy. Ale po co mieć pretensje po ciąży, skoro to w trakcie musimy zadbać o jej zadowalający Nas efekt.  

Rozstępy, co to takiego?

Rozstępy skóry to pasma zmarszczonej skóry o zmniejszonej grubości, często przybierają wypukły kształt. Pojawienie się rozstępów raczej nie wiąże się z żadnym bólem, w zależności od organizmu jedynie możemy odczuwać delikatne swędzenie.

 

 

ciaza

Czym spowodowane są rozstępy?

Wpływ na to ma nadmiar kortyzolu(hormonu produkowanego przez korę nadnerczy). Zakłóca on pracę fibroblastów sprawiając, że produkowane przez nie włókna kolagenu są bardziej kruche niż zazwyczaj i mniej odporne na rozciąganie. Pod wpływem nacisku, wywołanego przez powiększający się brzuch, pękają. Również podwyższony poziom estrogenów wpływa na rozwój rozstępów.

arganowy-olejek-na-rozstepy-w-ciazy

Lepiej zapobiegać, niż leczyć…

W ciąży musisz pamiętać o dobrze zbilansowanej diecie, kontroluj swoją wagę tak, aby nie przekroczyć 10-15 kg podczas bycia w ciąży. Wtedy Twoja skóra nie naciągnie się na tyle, abyś później miała problemy z niechcianym pękaniem i tworzeniem się rozstępów. Należy też masować brzuch,nogi,uda, ręce i pośladki. Dwa razy w tygodniu zrobienie peelingu pobudzi krążenie, co też ma pozytywny wpływ na to, że nie będziesz miała rozstępów.

A My Drogie Panie, życzymy Wam idealnej skóry po ciąży i radości ze swoich skarbów !

M.

Comments are closed.